Existuje několik typů zakrytí bazénu, které mají různé vlastnosti a výhody. Zde jsou některé z nejpopulárnějších typů zakrytí bazénu:

  1. Zastřešení bazénu - Tento typ zakrytí je ideální pro krytí venkovních bazénů. Zastřešení chrání bazén před povětrnostními vlivy, jako jsou déšť, sníh a slunce, a také zabraňuje pronikání nečistot do vody. Mnoho zastřešení lze ovládat dálkově, což umožňuje snadnou regulaci teploty vody a ventilace.

  2. Lamelové zakrytí bazénu - Tento typ zakrytí se skládá z nezávisle pohybujících se lamel, které kryjí povrch bazénu. Lamelové zakrytí má několik výhod, jako je snížení spotřeby energie, protože udržuje teplotu vody a zabraňuje odpařování. Navíc chrání bazén před nečistotami a snižuje množství chemických přísad potřebných k úpravě vody.

  3. Dřevěná posuvná terasa - tento typ zakrytí bazénu se obvykle skládá z dřevěných panelů, které se umístí na povrch bazénu. Zakrytí je velmi odolné vůči povětrnostním vlivům a může být také vybaveno zabezpečovacími prvky pro zvýšení bezpečnosti bazénu. 

Každý typ zakrytí bazénu má své výhody a nevýhody, a výběr závisí na preferencích majitele bazénu a jeho specifických požadavcích.

Vybírejte od základní letní bublinkové plachty, přes bezpečnostní universální plachtu až po vysoce elegantní podvodní lamelové zakrytí či bezkolejnicové zastřešení Desjoyaux. Obraťte se na naše odborníky pro radu!